نقش زیست‌ لایه‌ ها (Biofilms) در صنعت شیلات
شنبه 1 تیر 1398

نقش زیست‌ لایه‌ ها (Biofilms) در صنعت شیلات

کتاب های منتشره سال 97    |    1104 بازدید    |    سال انتشار: 1397    |    قیمت: 340000 ریال   

خلاصه:  در این کتاب، به شناخت زیست ‌لایه ‌ها (بیوفیلم ها)، خصوصیات، مراحل تکامل، تقسیم‌بندی، مکانیسم اثر و عوامل اثرگذار بر آنها و نیز کاربرد زیست ‌‌لایه‌‌ ها در صنعت، کشاورزی، خدمات، بوم ‌شناسی، آبزی ‌‌پروری، بهداشت و بیماریها، فرآوری، فرآورده ‌‌های بیولوژیک، بهداشت مواد غذایی و روشهای ارتباطی میکروارگانیسم‌‌ ها، تنظیم محیطی و ژنتیکی در تشکیل لایه ‌های زیست ‌‌لایه و اثرات زیانبار و سودمند آن اشاره می ‌گردد.

عنوان کتاب به زبان اصلی:
مؤلفین:‌ دکتر منیره فئید
مترجمین:
دانلود کتاب:دانلود
دانلود کتاب:دانلود
کتاب " نقش زیست‌ لایه‌ ها (Biofilms) در صنعت شیلات" نتیجه پژوهش ‌های مولف سرکار خانم دکتر منیره فئید (محقق موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) می باشد. همچنین ویراستاری علمی این کتاب از سوی خانم دکتر روحا کسری‌کرمانشاهی (عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا) انجام شده است که که در 192 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
یکی از اهداف آبزی ‌‌پروری، افزایش تولید است که در اين خصوص، كمبود منابع آبي موجب شده است كه در اكثر كشورها، پرورش انبوه و متراكم جايگزين روشهاي نيمه متراكم و غير متراكم گردد. در توليد متراكم، موجودات آبزي همواره در معرض شرايط تنش ‌زا و بيماري قرار دارند و اين مسئله سبب ايجاد بيماري، آلودگيهاي زيستي و متعاقب آن موجب ضررهاي اقتصادي به پرورش دهندگان گردیده است.
در این کتاب، به شناخت زیست ‌لایه ‌ها (بیوفیلم ها)، خصوصیات، مراحل تکامل، تقسیم‌بندی، مکانیسم اثر و عوامل اثرگذار بر آنها و نیز کاربرد زیست ‌‌لایه‌‌ ها در صنعت، کشاورزی، خدمات، بوم ‌شناسی، آبزی ‌‌پروری، بهداشت و بیماریها، فرآوری، فرآورده ‌‌های بیولوژیک، بهداشت مواد غذایی و  روشهای ارتباطی میکروارگانیسم‌‌ ها، تنظیم محیطی و ژنتیکی در تشکیل لایه ‌های زیست ‌‌لایه  و اثرات زیانبار و سودمند آن اشاره می ‌گردد. این اثر برای سطوح مختلف رشته ‌های علوم پایه، علوم شیلاتی و علوم کشاورزی قابل استفاده است.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code