آبزی‌پروری نوین در آبهای شور و لب‌شور
دوشنبه 24 آذر 1399

آبزی‌پروری نوین در آبهای شور و لب‌شور

کتاب های منتشره سال 99    |    432 بازدید    |    سال انتشار: 1399    |    قیمت: 550000 ریال   

خلاصه:  تحریر این کتاب، تلاشی معنادار برای ایجاد اطلاعات جامع در خصوص فعالیت آبزی‌ پروری، آبزیان دریایی، آبهای لب شور و تدوین مقالات کارشناسان میباشد. همچنین این کتاب برای پرسنل تحقیقاتی، برنامه ریزان مزارع آبزی پروری و کارآفرینان دخیل در آبزی ‌پروری، بسیار مفید خواهد بود.

عنوان کتاب به زبان اصلی: Advances in marine and brackishwater aquaculture‭
مؤلفین:‌ سانتانام پرومال,آروناچام تیروناوکاروسو,پرومال پاچیاپان
مترجمین:‌ منصور شریفیان
کتاب " آبزی‌پروری نوین در آبهای شور و لب‌شور" از سوی دکتر منصور شریفیان (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) ترجمه گردیده است. همچنین ویراستاری علمی این کتاب از سوی آقای دکتر ابوالفضل سپهداری (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) انجام شده است که در 318 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
صنعت شیلات نقش مهمی در افزایش امنیت غذایی و اشتغال میلیونها انسان در سطح جهان دارد. با توجه به کاهش ذخایر آبزیان در دریاها، برای تامین نیاز به مصرف آبزیان، از طریق صید و صیادی، محدودیتهایی وجود دارد بطوریکه نیاز به افزودن تلاشهای فعالیتهای صیادی و استفاده از تکنولوژیهای جدید و به روز میباشد. توسعه آبزی ‌‌پروری از طریق استفاده از تکنولوژیهای جدید، بهره ‌‌برداری از گونه‌‌ های مختلف آبزی و سازگار نمودن آبزیان پرورشی در سیستمهای مختلف آبزی ‌‌پروری است. تحریر این کتاب، تلاشی معنادار برای ایجاد اطلاعات جامع در خصوص فعالیت آبزی‌ پروری، آبزیان دریایی، آبهای لب شور و تدوین مقالات کارشناسان میباشد. همچنین این کتاب برای پرسنل تحقیقاتی، برنامه ریزان مزارع آبزی پروری و کارآفرینان دخیل در آبزی ‌پروری، بسیار مفید خواهد بود.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code