کاربرد روش‌های نوین استخراج در نمونه‌های زیست محیطی
دوشنبه 24 آذر 1399

کاربرد روش‌های نوین استخراج در نمونه‌های زیست محیطی

کتاب های منتشره سال 99    |    768 بازدید    |    سال انتشار: 1399    |    قیمت: 380000 ریال   

خلاصه:  در این کتاب به آماده‌ سازی نمونه ‌های زیست محیطی قبل از آنالیز با روشهای استخراج با حلال (استخراج مایع- مایع، استخراج فاز جامد، روشهای میکرواستخراج) و واکنشهای کمپلکس شدن پرداخته شده و در ادامه نیز به کاربرد، مزایا و معایب هر روش نیز اشاره شده است.

عنوان کتاب به زبان اصلی: کاربرد روش‌های نوین استخراج در نمونه‌های زیست محیطی
مؤلفین:‌ -پریسا حسین‌خضری-
مترجمین:
دانلود کتاب:دانلود
کتاب " کاربرد روش‌های نوین استخراج در نمونه‌های زیست محیطی" نتیجه پژوهش های محقق  سرکار خانم مهندس پریسا حسین خضری (از پژوهشگران پژوهشکده میگوی کشور – بوشهر) می باشد. همچنین ویراستاری علمی این کتاب از سوی جناب آقای دکتر خسرو آئین‌ جمشید (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) انجام شده است که که در 148 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
حضور عوامل مزاحم و مداخله کننده در بافت نمونه ‎های زیست ‌محیطی و عدم امکان پوشاندن این عوامل نیز سبب بروز مزاحمتهای طیفی و اثرات زمینه ‎ای میگردد. بنابراین، به منظور افزایش طول عمر، بازده و حساسیت دستگاههای تجزیه‎‌‌ ای، آماده‎سازی یک نمونه قبل از آنالیز بوسیله یک دستگاه ضروری است. در این زمینه روشهای استخراج با حلال (استخراج مایع- مایع، استخراج فاز جامد، روشهای میکرواستخراج) و واکنشهای کمپلکس شدن از اهمیت زیادی برخوردارند بطوریکه این روشها موضوع پژوهشهای نوین در شیمی تجزیه نیز میباشند. با توجه به اهمیت روشهای آماده ‎سازی به عنوان مراحل اولیه قبل از تجزیه دستگاهی، اقدام به گردآوری، ترجمه منابع مختلف و استفاده از تجربیات نگارنده، در زمینه روش‎های استخراج و میکرواستخراج گردید. فصل اول، شرح مختصری بر روشهای مختلف آماده ‎سازی یک نمونه زیست محیطی است. در فصول دوم و سوم بترتیب روشهای کلاسیک و نوین استخراج ترکیبات شیمیایی گوناگون از نمونه ‎های زیست محیطی تشریح و مقایسه شده ‎اند. در انتهای هر روش کاربرد، مزایا و معایب آن برشمرده شده است. تنظیم و ترتیب مطالب بگونه‎ای است که خواننده در پایان کتاب قادر به انتخاب روش مطلوب برای استخراج یک ترکیب خاص از نمونه زیست محیطی خواهد بود.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code