امنیت زیستی در آبزی‌پروری
دوشنبه 24 آذر 1399

امنیت زیستی در آبزی‌پروری

کتاب های منتشره سال 99    |    756 بازدید    |    سال انتشار: 1399    |    قیمت: 620000 ریال   

خلاصه:  کتاب حاضر در یازده فصل مختلف شامل مبانی امنیت زیستی و راههای پیاده‌ سازی آنها در مزارع کشور، راههای کنترل و پیشگیری از بروز بیماریها، نحوه اجرای سیستم مراقبت فعال، غیر فعال و هدفمند در کشور تدوین شده است و در نگارش آن سعی گردیده تا به صورت عملی و ساده بتوان به نیازهای کلیه ذینفعان از مزرعه ‌‌داران تا کارشناسان دولتی و خصوصی شیلات و دامپزشکی در کلیه بخشهای آبزی‌‌ پروری (ماهیان، نرمتنان، سخت پوستان) پاسخ داده شود.

عنوان کتاب به زبان اصلی: امنیت زیستی در آبزی‌پروری
مؤلفین:‌ -کاظم عبدی-
مترجمین:
کتاب "امنیت زیستی در آبزی پروری" نتیجه پژوهش های محقق آقای دکتر کاظم عبدی ( متخصص بهداشت و بیماری‌ های آبزیان در سازمان دامپزشکی کشور) می باشد. همچنین ویراستاری علمی این کتاب از سوی جناب آقای دکتر ابوالفضل سپهداری (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) انجام شده است که که در 340 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
صنعت آبزی ‌‌پروری به واگیری ناشی از بیماری ‌های بومی، غیر بومی، نوپدید و بازپدید بسیار آسیب ‌پذیر می‌باشد. استفاده مسئولانه از داروهای دامپزشکی (واکسن‌ ها و ترکیبات ضد عفونی کننده) می ‌‌تواند نقش مهمی در ارتقاء امنیت زیستی مزارع و پرورش آبزیان داشته باشد. بسیاری از اوقات، بین اولین مشاهده تلفات تا زمان تشخیص قطعی عامل بیماری و کنترل و مدیریت آن وقفه زیادی می ‌افتد. در این موارد اقدامات امنیت زیستی برای مقابله با بیماری و گسترش آن داخل و بین مزارع می‌‌تواند موثر واقع شود. کتاب حاضر در یازده فصل مختلف شامل مبانی امنیت زیستی و راههای پیاده‌ سازی آنها در مزارع کشور، راههای کنترل و پیشگیری از بروز بیماریها، نحوه اجرای سیستم مراقبت فعال، غیر فعال و هدفمند در کشور تدوین شده   است و در نگارش آن سعی گردیده تا به صورت عملی و ساده بتوان به نیازهای کلیه ذینفعان از مزرعه ‌‌داران تا کارشناسان دولتی و خصوصی شیلات و دامپزشکی در کلیه بخشهای آبزی‌‌ پروری (ماهیان، نرمتنان، سخت پوستان) پاسخ داده شود.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code