زیست‌ شناسی و تکثیر و پرورش ماهی ‌باس دریایی آسیایی (Lates calcarifer)
چهارشنبه 20 اسفند 1399

زیست‌ شناسی و تکثیر و پرورش ماهی ‌باس دریایی آسیایی (Lates calcarifer)

کتاب های منتشره سال 99    |    612 بازدید    |    سال انتشار: 1399    |    قیمت: 650000 ریال   

خلاصه:  هدف از انتشار این کتاب ارائه اطلاعات منتشره در ارتباط با ماهی باس دریایی آسیایی (باراموندی) به صورت یک متن قابل استفاده برای زیست شناسان، آبزی پروران و دانشجویان است. در این کتاب مطالب علمی که می تواند به پرورش رو به تزاید این گونه در وراء منطقة طبیعی زیست آن مانند شمال آمریکا، اروپا و جنوب استرالیا کمک کند، گنجانده شده است.

عنوان کتاب به زبان اصلی: : Biology and culture of Asian seabass Lates calcarifer
مؤلفین:‌ -دین آر. جری-
مترجمین:‌ -دکتر محمود نفیسی بهابادی,دکتر وحید مرشدی,دکتر منصور طرفی موزن ‌زاده,دکتر امیرحسین احمدی,دکتر مهدی گلشن-
کتاب "زیست‌شناسی و تکثیر و پرورش ماهی ‌باس دریایی آسیایی (Lates calcarifer)" از سوی دکتر محمود نفیسی بهابادی، دکتر وحید مرشدی، دکتر امیر حسین احمدی (اعضاء هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس)، دکتر مهدی گلشن و دکتر منصور طرفی موزان زاده (اعضاء هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) ترجمه گردیده است. همچنین ویراستاری علمی این کتاب را جناب آقای دکتر اشکان اژدری (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) انجام داده‌ اند. تعداد صفحات کتاب 448 می‌باشد و از انتشارات موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور می باشد.
آبزی ‌‌پروری از جمله مشاغلی است که رونق آن به وجود منابع آبی بستگی دارد و با توجه به محدودیت و تنگناهای استفاده از منابع آب شیرین در ایران اهمیت استفاده از گونه‌های آبزی که قادر به پرورش در آب دریایی باشند، هر روز بیشتر می شود. ماهی باس دریایی آسیایی (باراموندی)، یکی از گونه ‌هایی است که میتواند پتانسیل مناسبی را برای پرورش در آبهای دریایی ایجاد کند. در حال حاضر، مهمترین تگنا در تولید انبوه این گونه در کشور تکثیر بچه ماهیان این گونه میباشد که با تولید مولدین در داخل کشور این مشکل مرتفع خواهد شد. لذا، در آینده تلاش علمی بیشتری برای شناسایی خصوصیات جمعیتهای ماهی باس دریایی آسیایی مورد نیاز است که نه تنها برای حفاظت گونه ‌ها بلکه برای توسعه آبزی پروری نیز حائز اهمیت است. هدف از انتشار این ارائه اطلاعات منتشره در ارتباط با این گونه به صورت یک متن قابل استفاده برای زیست شناسان، آبزی پروران و دانشجویان است. در این کتاب مطالب علمی که می تواند به پرورش رو به تزاید این گونه در وراء منطقة طبیعی زیست آن مانند شمال آمریکا، اروپا و جنوب استرالیا کمک کند، گنجانده شده است.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code