ریزونانوپلاستیک ‌ها در شیلات
چهارشنبه 20 اسفند 1399

ریزونانوپلاستیک ‌ها در شیلات

کتاب های منتشره سال 99    |    630 بازدید    |    سال انتشار: 1399    |    قیمت: 930000 ریال   

خلاصه:  از اهداف اصلی این کتاب آگاهی به سازمان ‌ها و دست اندرکاران تولید مواد غذایی بخصوص آبزیان، مزرعه‌ داران و آبزی‌ پروران، صیادان، وزارتخانه ‌های شیلات و محیط زیست و تمامی سازمان‌ های مرتبط با شیلات و دریا می‌باشد تا به منظور کاهش در معرض قرارگیری آبزیان به ریزپلاستیک ‌ها و ترکیبات شیمیایی همراه آنها نهایت تلاش خود را انجام دهند.

عنوان کتاب به زبان اصلی: ریزونانوپلاستیک ‌ها در شیلات
مؤلفین:‌ -دکتر محمود حافظیه-
مترجمین:
کتاب " ریزونانوپلاستیک ‌ها در شیلات " نتیجه پژوهش های محقق آقای دکتر محمود حافظیه (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) می باشد. همچنین ویراستاری علمی این کتاب از سوی سرکار خانم دکتر مهناز ربانی ‌ها (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) انجام شده است که که در 168 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
مطالعات آزمایشگاهی و صحرایی نشان داده است که ارگانیسم‌ های آبزی بخصوص گروه ‌های تجاری و با قابلیت آبزی‌ پروری، می‌توانند ریزپلاستیک‌ها را ببلعند  و در جذب آلاینده ‌های آلی نظیر (PBTs)  بصورت فعال عمل نمایند. از آنجایی که این ‌ذرات شباهت زیادی به طعمه دارند و ارگانیسم‌ های آبزی آنها را مصرف می‌ کنند، احتمال ورود ترکیبات ‌سمی به زنجیره غذایی وجود خواهد داشت. لذا، تجمع ریزپلاستیک ‌های بلعیده شده و تجمع PBTs در بدن آنها می‌ شود، اولین خطری است که در محیط‌های دریایی آنها را تهدید می‌کند.
از اهداف اصلی این کتاب آگاهی به سازمان ‌ها و دست اندرکاران تولید مواد غذایی بخصوص آبزیان است، روی سخن بیشتر به دانشمندان شیلاتی، مدیرانی که در حوزه سلامت انسان ‌ها نقش آفرینی می‌کنند، مزرعه‌ داران و آبزی ‌پروران، صیادان، وزارتخانه ‌های شیلات و محیط زیست و تمامی سازمان ‌های مرتبط با شیلات و دریا می ‌باشد تا به منظور کاهش در معرض قرارگیری آبزیان به ریزپلاستیک ‌ها و ترکیبات شیمیایی همراه آنها نهایت تلاش خود را انجام دهند.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code