بهداشت ماهیان خاویاری (راهنمای مصور بیماری‌ها و درمان آنها در ماهیان خاویاری)
یک شنبه 6 تیر 1400

بهداشت ماهیان خاویاری (راهنمای مصور بیماری‌ها و درمان آنها در ماهیان خاویاری)

کتاب های منتشره سال 99    |    525 بازدید    |    سال انتشار: 1399    |    قیمت: 830000 ریال   

خلاصه:  این کتاب برای کمک به پرورش ‌دهندگان ماهی به منظور حل مشکلات اصلی در زمینه ‌های: تشخیص بموقع بیماریها، انجام اقدامات فوریت ‌دار و ضروری برای جلوگیری از پیشرفت و شیوع بیشتر بیماریها و نیز مهمتر از همه، ایجاد شرایطی که مانع از بروز بیماری در مزارع ماهیان خاویاری شود، نگارش شده است.

عنوان کتاب به زبان اصلی: Healthy Sturgeon (Strugeon Disease and Treatment Illustrated Guidelines)
مؤلفین:‌ -یان مرکولوف,ایوان مارکوف-
مترجمین:‌ -دکتر مهدی سلطانی,دکتر سیدجلیل ذریه‌زهرا,دکتر وحید دیانت‌پور,دکتر غلامرضا قایدی-
کتاب "بهداشت ماهیان خاویاری (راهنمای مصور بیماری‌ها و درمان آنها در ماهیان خاویاری)" را دکتر مهدی سلطانی (استاد و پژوهشگر ممتاز دانشگاه تهران)، ، دکتر سیدجلیل ذریه‌زهرا (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور)، دکتر وحید دیانت‌پور (دانشجوی تخصصی بیوتکنولوژی دانشگاه شیراز) و  دکتر غلامرضا قایدی (متخصص تکثیر و پرورش آبزیان) ترجمه گردیده است. همچنین ویراستاری علمی این کتاب را دکتر سهیل بازاری‌‌مقدم (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات بین‌المللی تاسماهیان دریای خزر) انجام داده‌اند که در 232 صفحه، موسسه تحقیقات علوم شیلاتی آن را منتشر نموده است.
در گام نخست به عنوان یک راهنمای عملی در خصوص موضوعات مرتبط با سلامتی ماهیان خاویاری، به منظور استفاده تکثیر‌ کنندگان، پرورش ‌دهندگان و علاقمندان به پرورش این ماهیان نگاشته شده است. همچنین با توجه ویژه‌ به نشانه ‌های خارجی و  علائم بالینی ماهیان خاویاری پرورشی که میتواند به تشخیص بموقع  بیماری کمک کند. ضمن اینکه استفاده از روشهای مذکور  تشخیصی و تحقیقات آزمایشگاهی، بر اساس وجود آزمایشگاههای مجهز به تجهیزات و ابزار آنالیز سریع، وابسته است. این کتاب بر اساس بیش از 25 سال تجربه مولفان کتاب در زمینه پرورش ماهیان خاویاری به منظور اهداف تحقیقاتی و نیز به منظور تولید ماهی کاربرد خواهد داشت. در ضمن، در تدوین  این کتاب از نتایج بسیاری از مطالعات پیشرفته و نوین که در  کشورهای مختلف اجرا گردیده، برای تجزیه و تحلیل و جمع‌‌ بندی استفاده شده است. این کتاب برای کمک به پرورش‌ دهندگان ماهی به منظور حل مشکلات اصلی در زمینه ‌های: تشخیص بموقع بیماریها، انجام اقدامات فوریت ‌دار و ضروری برای جلوگیری از پیشرفت و شیوع بیشتر بیماریها و نیز مهمتر از همه، ایجاد شرایطی که مانع از بروز بیماری در مزارع ماهیان خاویاری شود، نگارش شده است.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code