کلید شناسایی تاسماهیان
چهارشنبه 23 اسفند 1396

کلید شناسایی تاسماهیان

کتاب های منتشره سال 95    |    2917 بازدید    |    سال انتشار: 1396    |    قیمت: 0 ریال   

خلاصه:  کتاب"کلید شناسایی تاسماهیان (ماهیان خاویاری و پاروپوزه ماهیان)"، از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.

عنوان کتاب به زبان اصلی: CITES Identification Guide - Sturgeons and paddlefish
مؤلفین:‌ سازمان محیط زیست کانادا
مترجمین:‌ دکتر محمد پورکاظمی,مهندس شهروز برادران نویری
کتاب "کلید شناسایی تاسماهیان (ماهیان خاویاری و پاروپوزه ماهیان) " از سوی دکتر محمد پورکاظمی (عضو هیئت علمی در ستاد موسسه) و مهندس شهروز برادران نویری (عضو هیئت علمی در انستیتو تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای خزر) ترجمه گردیده است که در ۱۲۴ صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
این کتاب راهنمای تشخیص تمامی گونه های ماهیان خاویاری و پاروپوزه ماهیان است که تجارت آنها زیر نظر کنوانسیون نظارت بر تجارت گونه های گیاهی و جانوری در حال انقراض (CITES)، کنترل می شود.
در این مجموعه بیست و هفت گونه از ماهیان خاویاری در بخش­های مختلف این کتاب به تصویر کشیده شده است. تصاویر، نمای جانبی کل بدن ماهی، نمای جانبی و شکمی بخش قدامی گونه و همچنین تفاوتهای مورفولوژیک برای برخی از گونه ها را بخوبی نشان می دهد. تصاویر همیشه نمای ظاهری ماهیان بالغ آن گونه را نشان می دهد (برای مثال، فیلماهی).
علاوه بر تصاویر، نقشه های پراکنش طبیعی هریک از گونه ها، اطلاعات مربوط به تجارت آن گونه و عکسهایی از قوطی های خاویار گونه مورد بررسی (اگر خاویار گونه فوق در تجارت جهانی باشد)، بخوبی ارائه شده است. فصول کتاب شامل راهنمای استفاده از کلید شناسایی، اسامی گونه های ارائه شده در این راهنما، خصوصیات مورفولوژیک مورد استفاده برای شناسایی گونه ها و جداول اختصاری خصوصیات گونه ها می باشد
 
 
 
 
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code