پویایی جمعیت آبزیان
جمعه 18 مرداد 1398

پویایی جمعیت آبزیان

کتاب های منتشره سال 95    |    1643 بازدید    |    سال انتشار: 1395    |    قیمت: 180000 ریال   

خلاصه:  مطالب کتاب در زمینه ارزیابی ذخایر آّبزیان می¬باشد. اثر حاضر مباحث مرتبط با پویایی جمعیت آبزیان را پوشش داده است، زیرا اعتقاد بر این است که گام اول اجرای مدیریت ماهیگیری، پرداختن به موضوع ارزیابی ذخایر آبزیان می باشد.

عنوان کتاب به زبان اصلی:
مؤلفین:‌ -دکتر فرهاد کیمرام,دکتر آرزو وهاب¬نژاد-
مترجمین:
دانلود کتاب:دانلود
کتاب "پویایی جمعیت آبزیان" نتیجه پژوهش های محققین دکتر فرهاد کیمرام  و دکتر آرزو وهاب نژاد(اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) می باشد که در 238 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
مطالب کتاب در زمینه ارزیابی ذخایر آّبزیان میباشد. اثر حاضر مباحث مرتبط با پویایی جمعیت آبزیان را پوشش داده است، زیرا اعتقاد بر این است که گام اول اجرای مدیریت ماهیگیری، پرداختن به موضوع ارزیابی ذخایر آبزیان می باشد. همچنین کتاب حاضر سعی دارد معادلات متداول و مرسوم ریاضی را در قالب مدلهای مرتبط با مفاهیم پویایی جمعیت آبزیان از قبیل رشد ، مرگ و میر و ریکرویتمنت مورد بحث قرار دهد. این کتاب سومین اثر منتشره از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور در ارتباط با ارزیابی ذخایر آبزیان میباشد. یادآور میشود که علم پویایی جمعیت آبزیان همانند بسیاری از علوم دیگر علاوه بر نیاز به آگاهی های علوم زیستی، متکی بر مدلهای ریاضی می باشد. لذا، لازم است که علاوه بر زیست شناسی دریا، به ریاضی و نرم افزارهای موجود در این زمینه اهمیت داده و سعی نمود با تلفیق این علوم، اطلاعات کنونی را تکمیل نمود.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code