سند راهبردی ماهیان جنوب
جمعه 18 مرداد 1398

سند راهبردی ماهیان جنوب

کتاب های منتشره سال 95    |    1048 بازدید    |    سال انتشار: 1395    |    قیمت: 460000 ریال   

خلاصه:  در حال حاضر، ذخایر ماهیان جنوب تنها ذخایر مهم و عمده تجدید شوندۀ کشور محسوب می¬شوند. تدوین سندهای راهبردی محصولی- موضوعی و منطقه¬ای در وزارت جهاد کشاورزی عموماً و در زیربخش شیلات گام بلند و مهمی در جهت افزایش تولید آبزیان و بالا بردن سرانۀ مصرف مضاعف شده محسوب می¬گردد.

عنوان کتاب به زبان اصلی: سند راهبردی ماهیان جنوب
مؤلفین:‌ -دکتر جاسم غفله مرمضی و همکاران-
مترجمین:
دانلود کتاب:دانلود
کتاب "سند راهبردی ماهیان جنوب" نتیجه پژوهشهای مؤلفان دکتر جاسم غفله مرمضی (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلایت کشور) و سایر همکاران می باشد که در 705 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
در حال حاضر، ذخایر ماهیان جنوب تنها ذخایر مهم و عمده تجدید شوندۀ کشور محسوب میشوند. زیرا ذخایر شمال حتی اگر با همین وضع حفظ شوند (که امکان پذیرنیست)، سهم ناچیزی در تولید کشور دارند و ذخایر آبهای داخلی به دلیل چالشهای زیست محیطی روزافزون، در معرض نابودی هستند. در اهمیت ذخایر جنوب می توان گفت که اینک سالانه بیش از 500 هزار تن تولید دارند، هزاران شناور اعم از کشتی، لنج  و قایق فعال هستند و بیش از 130 هزار نفر صیاد در طول سال مستقیماً در امر صید و تولید در این ذخایر مشغول بکارند. در کشور ما بجز در مناطق ساحلی، سرانه مصرف گوشت ماهی بسیار پایین است، به همین دلیل در سالهای اخیر بویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تلاشها جهت افزایش تولید آبزیان و بالا بردن سرانۀ مصرف مضاعف شده و با انجام تحقیقات کاربردی گسترده و اجرای طرحهای متنوع، توفیقات زیادی اتخاذ گردیده که رویکرد تدوین سندهای راهبردی محصولی- موضوعی و منطقه ای در وزارت جهاد کشاورزی عموماً و در زیربخش شیلات گام بلند و مهمی در این راستا محسوب میگردد.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code