كاربرد بيوتكنولوژي در بهبود توليد و اصلاح‌نژاد آبزيان پرورشي
شنبه 19 مرداد 1398

كاربرد بيوتكنولوژي در بهبود توليد و اصلاح‌نژاد آبزيان پرورشي

کتاب های منتشره سالهای 73 - 93    |    1059 بازدید    |    سال انتشار: 1391    |    قیمت: 100000 ریال   

خلاصه:  مطالب این کتاب با رویکردی ویژه به کاربردهای بیوتکنولوژی شامل کاربرد هورمون‌های طبیعی و سنتتیک، تولید مثل القائی، تولید انواع آبزیان ترانس ژنیک، ایجاد بانک ژن، مدیریت بهداشت و تولید جمعیت‌های مختلف می پردازد.

عنوان کتاب به زبان اصلی: كاربرد بيوتكنولوژي در بهبود توليد و اصلاح‌نژاد آبزيان پرورشي
مؤلفین:‌ مهندس كميل رزمي ,دكتر مرتضي عليزاده
مترجمین:
کتاب " کاربرد بیوتکنولوژی در بهبود تولید و اصلاح نژاد آبزیان پرورشی " نتیجه پژوهش ‌های مولفان آقای مهندس كميل رزمي ، دكتر مرتضي عليزاده (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) میباشد که در 404 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
به طورکلی افزایش روز افزون تقاضای جهانی برای فرآورده‌های غذایی آبزی از یک طرف و کاهش زیستگاه‌های طبیعی آبی از طرف دیگر دانشمندان را ترغیب نموده تا به مطالعه راهکارهایی بپردازند و بتواند در افزایش تولید در سیستم‌های آبزی پروری نقش تاثیرگذار ایفا نمایند. در این میان، بیوتکنولوژی یکی از مهمترین و قدرتمندترین ابزار برای توسعه پایدار آبزی پروری است. این علم شرایطی را فراهم می نماید تا محققین از طریق تشخیص و ترکیب صفاتی مشخص در آبزیان، میزان تولید و کیفیت محصول را بهبود بخشند. به ‌رغم مزایای بسیار ارزشمندی که کاربرد بیوتکنولوژی می‌تواند در بهبود صنعت آبزی پروری کشور ایفا نماید، متاسفانه تاکنون توجه زیادی به آن معطوف نگردیده است. شاید یکی از دلایل آن عدم آگاهی تولیدکنندگان در مورد کاربردهای این علم است.
مطالب این کتاب با رویکردی ویژه، کاربردهای بیوتکنولوژی  شامل کاربرد هورمون‌های طبیعی و سنتتیک، تولید مثل القائی، تولید انواع آبزیان ترانس ژنیک، ایجاد بانک ژن، مدیریت بهداشت و تولید جمعیت‌های مختلف می‌باشد و  این قابلیت‌ها نقش مهمی در اصلاح نژاد آبزیان پرورشی و افزایش تولید آن ها در واحد سطح دارند و کاربرد آنها  را در صنعت آبزی پروری مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهد .
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code