راهنماي عملي تكثير خيار دريايي شني Holothuria (Metriatyla) scabra
یک شنبه 20 مرداد 1398

راهنماي عملي تكثير خيار دريايي شني Holothuria (Metriatyla) scabra

کتاب های منتشره سالهای 73 - 93    |    1116 بازدید    |    سال انتشار: 1390    |    قیمت: 40000 ریال   

خلاصه:  کتاب حاضر ترجمه یکی از معدود منابع علمی پیرامون تکثیر خیار دریایی شنی است که به جمع بندی تجربیات چندین کشور در زمینه تکثیر پرداخته است و نگارش آن به شکلی است که اصول و روشهای کاربردی را به زبانی ساده عرضه می نماید

عنوان کتاب به زبان اصلی: Sandfish hatchery techniques
مؤلفین:‌ -ناتاشا اگودو-
مترجمین:‌ -مهندس مهدي شكوري-
دانلود کتاب:دانلود
کتاب " راهنماي عملي تكثير خيار دريايي شني Holothuria (Metriatyla) scabra " از سوی مهندس مهدي شكوري  ترجمه گردیده است. همچنین ویراستاری علمی این کتاب از سوی آقای دکتر عباس متین فر (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) انجام شده است که در 100 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
بر اساس مطالعات مقدماتی انجام شده کشور ما دارای توانمندی بالقوه مناسبی برای تکثیر ، بازسازی ذخایر و پرورش این گروه از آبزیان است. بویژه آنکه در کنار انواع متعددی از خیارهای دریایی وجود ارزشمند ترین گونه خیار دریایی یعنی خیار دریایی شنی نیز در آبهای جنوبی کشور گزارش شده است. 
کتاب حاضر ترجمه یکی از معدود منابع علمی پیرامون تکثیر خیار دریایی شنی است که به جمع بندی تجربیات چندین کشور در زمینه تکثیر پرداخته است و نگارش آن به شکلی است که اصول و روشهای کاربردی را به زبانی ساده عرضه می نماید و فرصت بکار گیری فن آوری تکثیر خیار دریایی را در اختیار کارشناسان و  سرمایه گذاران قرار می دهد. امید است که ترجمه این کتاب در ارتقای دانش آبزی پروری کشور موثر باشد. 
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code