ماهي سفيد ، جواهر درياي خزر
چهارشنبه 23 مرداد 1398

ماهي سفيد ، جواهر درياي خزر

کتاب های منتشره سالهای 73 - 93    |    1017 بازدید    |    سال انتشار: 1388    |    قیمت: 40000 ریال   

خلاصه:  تالیف این اثر در راستای معرفی کارهای علمی و اجرایی انجام شده و شناساندن ویژگی ها و ارزش های بالقوه ماهی سفید برای آشنایی بیشتر مدیران اجرایی ، محققین علوم زیستی ، اساتید و دانشجویان رشته های مرتبط و ساکنین کشورهای حاشیه دریای خزر بوده و سعی شده است تا کلیه اطلاعات کتابخانه ای ، تحقیقاتی و عملیاتی موجود در این کتاب ارایه گردد.

عنوان کتاب به زبان اصلی: ماهي سفيد ، جواهر درياي خزر
مؤلفین:‌ دكتر علي‌اصغر خاني‌پور ,دكتر عليرضا ولي‌پور
مترجمین:
دانلود کتاب:دانلود
کتاب " ماهي سفيد ، جواهر درياي خزر (نسخه فارسی)" نتیجه پژوهش ‌های مولف دکتر عليرضا ولي‌پور و دکتر علي‌اصغر خاني‌پور   (اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) می¬باشد . همچنین ویراستاری علمی این کتاب از سوی عضو هیئت علمی موسسه (آقای مهندس محمد كريم‌پورقنادي) انجام شده است که در 87 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
از مهمترین ویژگی های بی نظیر این دریا، دارا بودن آبزیان منحصر بفرد و با ارزش چون ماهیان خاویاری ، فک خزری، شاه میگوی آب شیرین و بسیاری از گونه های ماهیان استخوانی است. یکی از مهمترین این ماهیان، ماهی سفید است که تنها در این دریا و بیشتر در سواحل ایرانی آن پراکنش دارد.. عوامل محدود کننده ذخایر ماهی سفید مانند صید غيراصولي،‌تهديد مکان‌های تخمریزی طبیعی، اقدام به تحقيق در زمینه حفظ بانک ژنی و ذخایر اصلی ماهی سفید و ایجاد شرایط بهره‌برداری پایدار و معرفی این ماهی به صنعت آبزی‌پروری کشور شده است.  
تالیف این اثر در راستای معرفی کارهای علمی و اجرایی انجام شده و شناساندن ویژگی ها و ارزش های بالقوه ماهی سفید برای آشنایی بیشتر مدیران اجرایی ، محققین علوم زیستی ، اساتید و دانشجویان رشته های مرتبط و ساکنین کشورهای حاشیه دریای خزر بوده و سعی شده است تا کلیه اطلاعات کتابخانه ای ، تحقیقاتی و عملیاتی موجود در این کتاب ارایه گردد. 
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code