انرژی زیستی در ماهیان
چهارشنبه 23 مرداد 1398

انرژی زیستی در ماهیان

کتاب های منتشره سالهای 73 - 93    |    931 بازدید    |    سال انتشار: 1387    |    قیمت: 40000 ریال   

خلاصه:  در اين كتاب اصول تغذيه، انرژي و فيزيولوژي تغذيه به طور خلاصه و با جزئيات براي محققين علم تغذيه ماهي، پرورش دهندگان، اساتيد و دانشجويان ارائه شده است. اصول تغذيه‌اي براي انجام فرآيند با توجه به نياز ماهي به غذاهاي پروتئيني و غيره براساس فاكتور بيوشيميايي بدن ارائه شده است و نيازهاي ماهي را به چربي موجود در غذا در حد معين و قابل بررسي عنوان كرده است.

عنوان کتاب به زبان اصلی: Fish bioenergetics
مؤلفین:‌ مالکولم جابلینک
مترجمین:‌ دکتر شهلا جمیلی
دانلود کتاب:دانلود
کتاب " انرژي زيستي در ماهيان " از سوی دکتر شهلا جمیلی (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) ترجمه گردیده است. همچنین ویراستاری علمی این کتاب از سوی آقای دکتر همایون حسین زاده صحافی (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) انجام شده است که در 360 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
يكي از رشته هاي تخصصي كاربردي و مهم در تكثير و پرورش آبزيان، فيزيولوژي ماهي مي باشد كه خود به زير بخش هاي متعددي نظير فيزيولوژي رشد، فيزيولوژي تغذيه، فيزيولوژي توليدمثل، فيزيولوژي استرس و ساير مباحث اساسي به عنوان اهرم هاي كاربردي در بررسي هاي زيست شناسي و تكثير و پرورش آبزيان تقسيم مي شود. بدون استفاده از اثرات ناشي از عوامل محرك در فعاليت هاي زيستي، توسعه كامل آبزي پروري در آينده غير ممكن به نظر مي رسد.
در اين كتاب اصول تغذيه، انرژي و فيزيولوژي تغذيه به طور خلاصه و با جزئيات براي محققين علم تغذيه ماهي، پرورش دهندگان، اساتيد و دانشجويان ارائه شده است. اصول تغذيه‌اي براي انجام فرآيند با توجه به نياز ماهي به غذاهاي پروتئيني و غيره براساس فاكتور بيوشيميايي بدن ارائه شده است و نيازهاي ماهي را به چربي موجود در غذا در حد معين و قابل بررسي عنوان كرده است. 
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code