اطلس ماهیان حوزه جنوبی دریای خزر (آبهای ایران)
چهارشنبه 23 مرداد 1398

اطلس ماهیان حوزه جنوبی دریای خزر (آبهای ایران)

کتاب های منتشره سالهای 73 - 93    |    1174 بازدید    |    سال انتشار: 1379    |    قیمت: 300000 ریال   

خلاصه:  در اين اطلس 81 گونه ماهي شناسايي متعلق به 52 جنس ٬ 17 خانواده و 10 راسته از ماهيان حوزه جنوبي درياي خزر است كه به نام، ويژگيهاي كلي و تصاوير گونه‌ها اشاره شده است. رده‌بندي ٬ نامگذاري علمي گونه‌ها ٬ نام فارسي و انگليسي و پراكنش گونه‌ها به طور كامل از ديگر مطالب كتاب است.

عنوان کتاب به زبان اصلی: اطلس ماهیان حوزه جنوبی دریای خزر (آبهای ایران)
مؤلفین:‌ دکتر اصغر عبدلی ,دکتر مهدی نادری جلودار
مترجمین:
دانلود کتاب:دانلود
اطلس ماهیان حوزه جنوبی دریای خزر (آبهای ایران)  نتیجه پژوهش های محققین آقایان دکتر اصغر عبدلی (دانشیار دانشگاه شهید بهشتی) و دکتر مهدی نادری جلودار (پژوهشکده اکولوژی دریای خزر) می باشد که در 112 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
در این کتاب 81 گونه ماهی در حوزه جنوبی دریای خزر شناسایی  شده است که متعلق به 52 جنس، 17 خانواده  و 10 راسته می باشند که شامل خانواده کپور ماهیان (Siluridae)، دهان گردان (Petromyzonidae)، مارماهی حقیقی (Anguillidae) ، اردک ماهیان (Esocidae)، گامبوزیا ماهیان (Poecilidae)، شیشه ماهیان (Atherinidae) و نی ماهیان (Syngnathidae) که هر یک دارای یک جنس و یک تاکسون هستند. از مجموع گونه های شناسایی شده حدود 30 تاکسا ساکن در آب شیرین بوده و مابقی گونه ها ساکن در آب شور یا مهاجر (از دریا به رودخانه) می باشند.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code