اطلس پلانکتونهای تالاب انزلی و نواحی ساحلی دریای خزر
چهارشنبه 23 مرداد 1398

اطلس پلانکتونهای تالاب انزلی و نواحی ساحلی دریای خزر

کتاب های منتشره سالهای 73 - 93    |    1345 بازدید    |    سال انتشار: 1394    |    قیمت: 250000 ریال   

خلاصه:  مجموعه‌ حاضر به‌ بحث‌ در مورد مورفولوژي‌ و شناسايي‌ گونه‌ اي‌ پلانكتونهاي‌ گياهي‌ (Phytoplankton) و پلانكتونهاي‌ جانوري ((Zooplankton می پردازد.

عنوان کتاب به زبان اصلی: اطلس پلانکتونهای تالاب انزلی و نواحی ساحلی دریای خزر
مؤلفین:‌ مهندس جلیل سبک آرا,مهندس مرضیه مکارمی
مترجمین:
دانلود کتاب:دانلود
" اطلس پلانکتونهای تالاب انزلی و نواحی ساحلی دریای خزر " نتیجه پژوهش های مولفان مهندس  جلیل سبک آرا و مهندس مرضیه مکارمی (شاغل در پژوهشکده آبزی پرروری آبهای داخلی -  بندر انزلی) می¬باشد . همچنین ویراستاری علمی این کتاب از سوی دکتر مریم فلاحی کپورچالی (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) انجام شده است که که در 172 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
که در 570 صفحه از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
مجموعه‌ حاضر به‌ بحث‌ در مورد مورفولوژي‌ و شناسايي‌ گونه‌ اي‌ پلانكتونهاي‌ گياهي‌ (Phytoplankton)  و پلانكتونهاي‌ جانوري ((Zooplankton می پردازد. براي‌ شناسايي‌ پلانكتونها آنها را بر طبق‌ صفات‌، مشخصات‌ موروثي‌ و خواص‌ مورفولوژيك‌ در گروههاي ‌معين‌  قرار مي‌ دهند كه‌  عبارتند از شاخه، رده، راسته، خانواده، جنس‌ و گونه‌ كه‌ اين‌ رده‌ بندي‌  بر مبناي‌  قوانين ‌بين‌المللي‌ و توسط‌ كميته‌ بين‌ المللي‌ نامگذاري‌ و به‌ تصويب‌ رسيده‌ و در همه‌ جا اجرامي‌ گردد . طبق‌ اين‌ رده‌ بندي،‌ يك ‌شاخه‌ شامل‌ تعدادي‌ رده‌ و يك‌ رده‌ شامل‌ تعدادي‌ راسته‌ و هر راسته‌ داراي‌ تعدادي‌ خانواده‌ و هر خانواده‌ شامل‌تعدادي‌ جنس‌ و هر جنس‌ داراي‌ يك‌ يا چند گونه‌ بوده‌ كه‌ كوچكترين‌ واحد رده‌ بندي‌ بشمار رفته‌ و قادر به‌ توالد و تناسل‌ بين‌ يكديگر هستند . در گرد آوري‌ اين‌ مجموعه‌ از انتشارات‌ مشابه‌ دانشمندان‌ آمريكايي‌ ، انگليسي‌ ، آلماني‌ و روسي‌ در زمينة‌پلانكتون‌ شناسي‌ استفاده‌ شده‌ و كوشش‌ بر اين‌ بود كه‌ مباحث‌ علمي‌ و جديد دراين‌ زمينه‌ و طبقه‌ بندي‌ و مورفولوژي‌آنها به زبان‌ علمي‌ و ساده‌ تحرير شود تا محققين‌ و دانش‌آموختگان‌ علاقه‌مند به‌ اين‌ علم‌ را قادر به‌ تشخيص‌ تا حد جنس ‌و گونه‌ نمايد .
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code