تکثیر و پرورش خیار دریایی تجاری
دوشنبه 1 آذر 1400

تکثیر و پرورش خیار دریایی تجاری

کتاب های منتشره سال 1400    |    628 بازدید    |    سال انتشار: 1400    |    قیمت: 900000 ریال   

خلاصه:  در این کتاب تلاش شده است برای دانشجویان، مزرعه ‌داران و سایر متقاضیان، دستورالعمل تکثیر و پرورش یکی از مهمترین گونه‌‌ های اقتصادی خیاران دریایی جهان (H. scabra) تدوین و در اختیار قرار گیرد. امید است دوستداران زیست ‌شناس، محیط زیست و دامپزشکی کشور نیز از آن استفاده نمایند.

عنوان کتاب به زبان اصلی:
مؤلفین:‌ -دکتر محمود حافظیه-
مترجمین:
دانلود کتاب:دانلود
کتاب "تکثیر و پرورش خیار دریایی تجاری" نتیجه پژوهش های محقق آقای دکتر محمود حافظیه (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) میباشد. همچنین ویراستاری علمی کتاب را سرکار خانم دکتر ملیکا ناظمی (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) انجام داده‌اند که در  134 صفحه  در موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
با وجود مطالعات ذخایر، بهره‌‌ برداری صید تجاری ذخایر خیار دریایی، این ذخایر ارزشمند در کشور انجام نگرفته است و با توجه به وجود متقاضیان بهره ‌بردار خارجی، بیم آن میرود که این ذخایر ارزشمند و اقتصادی در معرض نوعی غارت قرار گرفته، به تنوع زیستی آنها خلل وارد گردد و آیندگان از این بهره خدادادی محروم گردند. ضروری است تکثیر و پرورش برای تولید تجاری، پرورش توأم در مزارع میگو، پرورش به منظور استخراج برخی ترکیبات  فعال و.... در رأس آینده پژوهشی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی و بهره ‌برداری سازمان شیلات قرار گیرد. در این کتاب تلاش شده است برای دانشجویان، مزرعه ‌داران و سایر متقاضیان، دستورالعمل تکثیر و پرورش یکی از مهم‌ترین گونه‌‌های اقتصادی خیاران دریایی جهان (H. scabra) تدوین و در اختیار قرار گیرد. امید است دوستداران زیست‌شناس، محیط زیست و دامپزشکی کشور نیز ازآن استفاده نمایند.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code