زیست‌شناسی استرس در ماهی
دوشنبه 1 آذر 1400

زیست‌شناسی استرس در ماهی

کتاب های منتشره سال 1400    |    261 بازدید    |    سال انتشار: 1400    |    قیمت: 2700000 ریال   

خلاصه:  در این کتاب به بیان مطالبی پیرامون فرایندهای فیزیولوژی مولکولی مرتبط با استرس، تغییرات، جهشها و ویرایشهای ژنی و سازوکارهای واکنشهای عصبی هورمونی پرداخته شده است. این کتاب برای محققین و دانشجویان علاقه مند در سطوح مختلف دانشگاهی و تحقیقاتی میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

عنوان کتاب به زبان اصلی: Biology of Stress in Fish
مؤلفین:‌ -کارل بی. شرک,لوئیز تورت,آنتونی فارل,کولین جی. برانر-
مترجمین:‌ -دکتر سلمان ملک‌پور کلبادی ‌نژاد,دکتر محمود بهمنی-
کتاب "زیست‌شناسی استرس در ماهی" را آقایان دکتر سلمان ملک‌پور کلبادی ‌نژاد (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) و دکتر محمود بهمنی (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) ترجمه نموده‌ و ویراستاری علمی این کتاب را نیز آقای دکتر سجاد نظری (عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) انجام داده‌اند که در 686 صفحه در موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.
با توجه به این که پرورش ‌دهندگان ماهی میدانند که استرس و عفونت ناشی از دستکاری بیش از حد یا بدرفتاری با ماهیان ‌طی برداشت، انتقال، رقم بندی، آماده‌ سازی برای حمل و نقل ماهی زنده، القاء تخمریزی و بسیاری از کارهای معمولی طی فعالیت‌های مختلف میتواند منجر به ضررهای قابل ملاحظه ‌ای ناشی از تلفات ماهیان شود، لذا پرورش‌ دهندگان می‌توانند به عنوان آشنایی با اصول مدیریت استرس و در نظر گرفتن موارد حفاظتی و مراقبی از ماهیان در محیطهای کارگاهی، برای مثال استفاده از حمام نمک معمولی (در غلظتها و زمانهای متفاوت با توجه به گونه در حال پرورش)، در جهت کاهش اثرات اجتناب ‌ناپذیر ناشی از استرسهای محیطی از مطالب این کتاب بهره مند شوند. در این کتاب به بیان مطالبی پیرامون فرایندهای فیزیولوژی مولکولی مرتبط با استرس، تغییرات، جهشها و ویرایشهای ژنی و سازوکارهای واکنشهای عصبی هورمونی پرداخته شده است. این کتاب برای محققین و دانشجویان علاقه مند در سطوح مختلف دانشگاهی و تحقیقاتی میتواند مورد استفاده قرار گیرد.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code