یک شنبه بیست و هفنم مهر 1399 

تاکید کمیته فنی آبزی پروری بوشهر بر اهمیت دانش فنی و رعایت دستورالعمل ها

جلسه کمیته فنی آبزی پروری بوشهر ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۹ با حضور مدیران دولتی، بخش خصوصی و کارشناسان این حوزه برای بررسی مشکلات این فصل پرورش تشکیل و بر نقش قطعی دانش فنی پرورش دهندگان و التزام به رعایت دستورالعمل ها تاکید شد.
اخبار مهم سایت | بازدید: 104 مرتبه | 0 نظر
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده میگوی کشور، کمیته فنی آبزی پروری بوشهر ۲۰ مهر ماه امسال برای بررسی مسائل جاری حوزه پرورش میگو در سالن اجتماعات شیلات بوشهر تشکیل شد. این جلسه با حضور مدیران شیلات، دامپزشکی، پژوهشکده میگوی کشور، مدیران اتحادیه پرورش پرورش دهندگان و کارشناسان این حوزه برای گزارش و بررسی وضعیت موجود سایت های پرورش میگوی استان بوشهر در اواخر این دوره پرورش تشکیل شد.
دکتر سمیرونی، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی بوشهر، با اشاره به مشکلات قدیمی این حوزه گفت: شیوع بیماری کرونا بهانه ای برای کاستی ها نبوده و تاکید کرد سایت های پرورش میگوی استان محل آزمون و خطا نیست. ایشان اهمیت احراز صلاحیت فعالین این عرصه را مطرح کرد چرا که با مدیریت نادرست برخی مزارع، تهدیدی برای سایت های پرورش میگو به ویژه شیوع بیماری های ویروسی می باشند. 
در ادامه جلسه به مشکلات مدیریتی مزارع و بیماری لکه سفید از سوی کارشناسان پروهشکده میگوی کشور نیز پرداخته و نیز توجه به الزامات ایمنی، سلامت غذای زنده و میزان تراکم  در استخرها برای پرورش موفق را مطرح شد. دکتر دشتیان نسب، در این جلسه با تاکید بر موارد فوق، بازنگری قوانین مربوط به تخصیص امکانات زیرساختی را مهم، نظارت بر مدیریت آب و لارو را به ویژه توسط اتحادیه پرورش دهندگان ضروری دانست و کارایی کیت تولیدی پژوهشکده برای کمک به بهبود شرایط پرورش میگو در سال آینده را مطرح کرد. مدیریت و کارشناسان شیلات با تاکید بر همکاری بخش خصوصی و دولتی، توجه به وضعیت بیماری، اهمیت برداشت قبل از کاهش دما، عملیات فرآوری و بازاریابی محصول را مطرح کردند.
 
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code