به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ماهیان سردآبی کشور-تنکابن، دکتر بهمنی، از بخش های مختلف مرکز تحقیقات ماهیان سردآبی کشور-تنکابن بازدید کرد. در ابتدا خانم دکتر لشگری، رئیس مرکز در جلسه ‌ای با حضور همکاران، ضمن تشکر از رئیس مؤسسه جهت انتخاب این مرکز برای اولین بازدید سال 1400 ایشان، توضیحاتی اجمالی از روند پیشرفت پروژه های پژوهشی، ترویجی و فعالیت های عمرانی، پشتیبانی و تأسیساتی خاتمه یافته در سال گذشته و در دست اجرا در سال جاری، اولویت بندی و برنامه ریزی جهت انجام موفق هر یک از پروژه ها در سال جدید و همچنین نقایص و کمبودهای تجهیزاتی و تأسیساتی و کمبود نیروی انسانی کارآمد و مطالبات و درخواست ‌های پرسنل مرکز در زمینه ‌های اداری، مالی و رفاهی پرداخت.
در ادامه دکتر بهمنی، ضمن تشکر از زحمات پرسنل مرکز در سال گذشته و قدردانی از رئیس مرکز، بیان کرد: این مرکز یکی از بهترین مراکز تحقیقاتی مؤسسه است که با وجود حداقل نیرو و مشکلات جانبی دارای مسئولیت سنگینی بوده و کارهای بزرگی در آن انجام می‌ شود. امید می رود در سال جدید مؤسسه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای همکاران این مرکز بیشتر بهره مند گردد و با کمک و همراهی ستاد مؤسسه، پژوهش های جدید‌تر و بزرگ تر با سرعت بیشتر در راستای ارتقای مؤسسه انجام شود.
وی گفت: یکی از کارهای بزرگ و مهم در سال گذشته که حاصل پیگیری های مؤسسه و این مرکز بود تصویب فاز دوم طرح کلان تولید ماهی قزل‌آلا SPF بود که دکتر سپهداری (مجری طرح) و خانم دکتر لشگری تلاش‌ و پیگیری های زیادی در راستای تصویب و ابلاغ طرح انجام دادند و در حقیقت این طرح، یک حرکت رو به جلو و کاربردی است و در آینده می تواند در زمینه تولید تخم چشم زده ماهی قزل آلای رنگین کمان و پرورش آنها در کشور راهگشا باشد.
دکتر بهمنی در ادامه، در خصوص معماری جدید سازمان و مؤسسات تحقیقاتی تابعه، جذب و تغییر وضعیت نیروها، ایجاد شبکه پژوهش آبزی پروری شمال کشور در سال گذشته جهت همکاری بیشتر مراکز و پژوهشکده‌ ها با یکدیگر، امکان فعالیت مطالعاتی پرسنل تحقیقاتی مراکز و پژوهشکده ها در بخش خصوصی به صورت شش ماهه و یا یک ساله جهت تقویت بنیه علمی و تجربی پرسنل، لزوم ایجاد اتاق فکر در مراکز و پژوهشکده‌ها جهت ارائه ایده های نو و اجرای پروژه‌ های تحقیقاتی با کیفیت تر، درآمدزایی، انتقال دانش ‌فنی و محصولات فناورانه و... مطالب ارزنده ‌ای بیان نمود.
سپس همکاران حاضر در جلسه نظرات، پیشنهادها و درخواست های خود را در چهارچوب وظایف‌ کاری ابراز و دکتر بهمنی پاسخ و توضیحات کاملی برای هر یک از نظرات مطرح شده در جلسه بیان نمود.
دکتر بهمنی، در پایان از قسمت ‌های مختلف مرکز شامل دیوار سنگی (گابیون) ضلع شرقی مرکز و اصلاح هندسی رودخانه دوهزار در مجاورت ضلع شرقی و شمالی، سوله تحقیقاتی در حال ساخت ماهی آزاد دریای خزر، محل اجرای طرح کلان تولید ماهی قزل‌آلا SPF و سایت ماهی آزاد دریای خزر بازدید نمود.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code