شنبه سیزدهم اسفند 1401 

ارائه گزارش عملکرد سال 1401 توسط رئیس پژوهشکده در جلسه شورای مدیران موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور

عملکرد پژوهشی سال 1401پژوهشکده اکولوژی دریای خزر، ساری توسط دکتر نصرالله زاده در جلسه شورای مدیران موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور ارائه شد.
اخبار مهم سایت | بازدید: 143 مرتبه | 0 نظر
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده اکولوژی دریای خزر_ ساری، جلسه شورای مدیران و روسای پژوهشکده ها و مراکز تابعه موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور به صورت وبیناری برگزار شد.
در این جلسه که هر ساله برای ارائه گزارش عملکرد پژوهشی توسط مدیران برگزار می شود دکتر نصراله زاده به تشریح فعالیت ها و اقدامات انجام شده توسط محققین و کارشناسان در طول سال 1401 پرداخت و گزارش خود را برای رئیس موسسه و سایر حاضرین ارائه کرد.
از جمله فعالیت هایی که در سخنان رئیس پژوهشکده ذکر شد می توان به اجرای 2 طرح و 18 پروژه در دست اقدام، اخذ 6 فروست گزارش نهایی پروژه، چاپ 19 مقاله علمی در مجلات معتبر خارجی، چاپ 30 مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی، چاپ 6 مقاله ترویجی، اجرای 3 طرح فناورانه با قابلیت تجاری سازی، عقد 3 قرارداد پژوهشی با مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی مازندران، 18 مورد حضور در کنفرانس های بین المللی و ارائه مقاله و همچنین حضور در کمیسون بین المللی منابع زنده دریای خزر اشاره کرد.
همچنین ایشان به تشریح اقدامات انجام شده و درصد پیشرفت فیزیکی هر کدام از پروژه های در دست اجرا پرداخت و ضمن ارائه خلاصه نتایج بدست آمده، از میزان اعتبارات مصوب و تخصیص یافته هر پروژه در سال 1401 سخن گفت.
وی در سال گذشته 391 میلیون تومان از محل قرارداد انجام خدمات آزمایشگاهی برای پژوهشکده درآمد زایی شد و همچنین 11 قرارداد پژوهشی دیگر نیز در دست پیگیری است که بعضی از آنها در مرحله عقد قرارداد می باشد.
تمدید آزمایشگاه معتمد محیط زیست تا سال 1403، ارتقاء جایگاه آزمایشگاه های پژوهشکده به سطح توانمند، کسب مقام برتر رابط آزمایشگاه از دیگر افتخارات کسب شده پژوهشکده در سال جاری بود.
همچنین برگزاری 6 دوره کارگاه آموزشی ترویجی برای بهره برداران و مروجین، اجرای 2 طرح ترویجی و حمایت از دو شرکت دانش بنیان از فعالیت های پژوهشکده می باشد که توسط دکتر نصراله زاده تشریح شد.
در پایان این گزارش به مشکلات پژوهشی و پشتیبانی نیز اشاره شد و پیشنهاداتی برای رفع آن ارائه گردید.
رئیس پژوهشکده در انتهای صحبت های خود به پرسش های حاضرین پاسخ داد و همچنین از زحمات و تلاش های یک ساله همکاران که برای تحقق اهداف و سیاست های پژوهشکده فعالیت می کنند تقدیر و تشکر کرد.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code