به گزارش روابط عمومی پژوهشکده اکولوژی دریای خزر_ساری، طبق تفاهم نامه مشترک دادستانی کل کشور و دادستانی روسیه در خصوص مقابله با آلودگی پهنه آبی دریای خزر، جلسه ای به مزبانی دادستان و دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال مازندران در دفتر دادستانی مازندران برگزار شد.
اقدامات انجام شده برای مقابله با آلودگی دریای خزر و صید غیر مجاز از منابع زنده این دریا در قالب کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر (کنوانسیون تهران) بود.
نصراله زاده، رئیس پژوهشکده، ضمن تشریح منابع آلاینده (زیستی و غیر زیستی) دریای خزر و گردش آبی مرکزی، به اثرات احتمالی آنها اشاره کرد و در ادامه  اثرات نامطلوب ورود شانه دار مهاجم دریای خزر و شکل گیری بلوم جلبکی در سال های اخیر بدلیل حضور این مهاجم را توضیح داد.
در ادامه حسن فضلی، مسئول بخش بیولوژی و ارزیابی ذخایر پژوهشکده، ضمن تشریح فعالیت صیادان غیر مجاز با استفاده از ادوات صیادی غیر مجاز مثل دام منوفلامنت، در خصوص اثرات نامطلوب استفاده از این ادوات در کوتاه مدت و دراز مدت صحبت کرد.
نمایندگان پژوهشکده ضمن تقدیر از فعالیت های انجام شده در خصوص کاهش اثرات عوامل آلاینده و کنترل فعالیت صیادان غیر مجاز، بر لزوم ادامه این فعالیت ها با جدیت بیشتر و تقویت یگان حفاظت منابع استان تاکید کردند.
نمایندگان سازمان های مختلف در خصوص پیشگیری و همچنین مقابله با آلودگی های ناشی از فعالیت شناورها و سایر فعالیت های آلوده کننده در بنادر و صیدگاه ها و همچنین رودخانه های منتهی به دریای خزر در استان مازندران نظرات خود را بیان کردند.
این جلسه نمایندگانی از اداره کل شیلات، حفاظت محیط زیست، مدیران بنادر نوشهر، امیر آباد و فریدونکنار، رئیس و مسئول بخش بیولوژی و ارزیابی ذخایر پژوهشکده حضور داشتند.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code