شنبه شانزدهم تیر 1403 

۱۰۰ شركت‌ دانش‌بنیان در بخش شیلات و آبزیان كشور مشغول فعالیت هستند

قائم مقام موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با اشاره به فعالیت 9 هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور گفت: آمار شرکت‌های دانش‌بنیان فعال بخش آبزیان حدود ۱۰۰ شرکت است.
اخبار مهم سایت | بازدید: 127 مرتبه | 0 نظر
به گزارش روابط عمومی سازمان تات به نقل از ایرنا؛ مصطفی شریف روحانی در نشست تخصصی توسعه دریامحور با رویکرد شیلاتی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اظهار کرد: با وجود مزیت‌ فراوان بخش شیلات و آبزیان، نیاز به تشویق و انگیزه‌سازی در دانش‌آموختگان و فعالان شیلات بیش از پیش احساس می‌شود تا با استفاده از همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان ایران بتوان فرصت‌ و ظرفیت‌های این بخش را شکوفا کرد.
وی با بیان اینکه آمار شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه شیلات و آبزیان رو به افزایش است، افزود: حمایت‌ ویژه از شرکت‌های دانش‌بنیان شیلاتی فرصت مناسبی برای فعالیت دانشگاه‌ها و محققان مراکز پژوهشی است تا با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه‌ها متمرکز شوند.
قائم مقام موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با اشاره به حمایت ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: به دنبال همین حمایت، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان ایران در مجموعه معاونت علمی شکل گرفته و شرکت‌های فعال در این حوزه مورد حمایت جدی قرار می‌گیرند.
روحانی متذکر شد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تصویب طرح‌های کلان فناوری و اعطای تسهیلات مالی به افزایش فعالیت‌های دانش‌بنیان در حوزه شیلاتی کمک می‌کند که این رویکردها، نویدبخش فعالیت دانش‌آموختگان جوان و مستعد کشور برای فعالیت در حوزه شیلات و آبزیان است تا بتوانند کشور را به رشد و توسعه برسانند.
وی بیان کرد: موضوعات استراتژیکی از مسیر موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان ایران با مشارکت شرکت‌های فناور و دانش بنیان در حوزه شیلات در حال انجام است که ورود به موضوع تولید مولدین سالم ماهی تیلاپیا از جمله این مباحث است تا ضمن مدیریت دغدغه‌های زیست محیطی ایجاد شده در کشور، به تولید پایدار این گونه ارزشمند در راستای تحقق سند امنیت غذایی کشور منجر شود.
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code